Jakie parametry muszą spełniać hale namiotowe magazynowe? Alternatywą dla magazynów znajdujących się w obiektach murowanych są hale namiotowe magazynowe, które są trwałe, elastyczne a także ekonomiczne. Mogą stanowić szybką rozbudowę powierzchni posiadanej przez daną firmę. Ten rodzaj konstrukcji nie musi spełniać norm budowlanych, nie trzeba stawiać fundamentów a wytrzyma wiele lat bez konserwacji. To całoroczne, mobilne obiekty sprzedawane lub wynajmowane w zależności od potrzeb, a ich zainstalowanie nie wymaga wiele czasu.
Hale namiotowe magazynowe – cechy charakterystyczne
Posiadając na swoim terenie taką halę, można być pewnym bezpieczeństwa jej użytkowania, ponieważ do produkcji używane są wysokiej jakości materiały, ponadto wykonaniem projektu zajmują się profesjonaliści. Kupując lub wynajmując hale namiotowe magazynowe można liczyć na usługę montażu a także demontażu. Istotną informacją i korzyścią jest możliwość zamówienia obiektu o każdej powierzchni, najczęściej mieści się w przedziale od 10 do 25 metrów, natomiast długość jest nieograniczona i występuje w rozstawie przęseł, co 5 metrów.
Konstrukcja hali namiotowej magazynowe produkowana jest z takich materiałów, jak:
- Aluminium
- Stal ocynkowana.
Korzyści z zakupu lub wynajmu hali namiotowej magazynowej
- Szybkość i łatwość montażu
- Nieskomplikowane naprawy i prostota rozbudowy
- Mobilność
- Długa gwarancja na bezproblemowe użytkowanie
- Potencjał do szybkiego i łatwego uzyskania większej powierzchni dla firmy
- Niezbyt wysokie koszty eksploatacji.
Jak zbudowane są hale namiotowe magazynowe?
Producenci hal używają odpornych płyt warstwowych, które służą do wykonania poszycia bocznego. Ponadto wykorzystywane są blachy trapezowe albo materiał plandekowy, który posiada wymagane atesty trudnopalności. Do budowy hal namiotowych magazynowych stosowane są wzmocnione profile aluminiowe.Taki produkt jest wygodny podczas użytkowania, wyposażony w praktyczne i bezpieczne bramy wjazdowe służące do poruszania się wózków widłowych i dużych samochodów. Jeżeli przedsiębiorstwo potrzebuje dachu, który nie przepuszcza promieni słonecznych, może złożyć takie zamówienie, uchroni on przechowywane produkty przed przegrzaniem. Ponadto hale mobilne produkowane są z uwzględnieniem stref śniegowych, co przeciwdziała zbyt szybkiemu uszkodzeniu.
Jak wygląda projektowanie i produkcja hali namiotowej magazynowej?
Wykonanie projektu, który spełni wymogi magazynowania różnych produktów i materiałów jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia hali namiotowej magazynowej. Sprzedawane lub wynajmowane całoroczne hale muszą zostać przystosowane do funkcji, jakie mają pełnić. Projektanci dokonują szczegółowej analizy potrzeb danego klienta, aby hala spełniała wszystkie wymagane parametry.
- Etap produkcji wiąże się z zapewnieniem wysokiej jakości materiałów, z których powstaną poszczególne części całej konstrukcji. Najczęściej wykorzystywane są nowoczesne surowce a także innowacyjne rozwiązania produkcyjne, co pozwoli uzyskać wymagane cechy danej hali.
- Etap montażu hali namiotowej magazynowej na wskazanym przez kupującego lub wynajmującego miejscu przebiega sprawnie, ponieważ ekipa montażowa posiada profesjonalny sprzęt. Gwarantuje to bezpieczeństwo konstrukcji i jej trwałość.
Kto najczęściej zamawia hale namiotowe magazynowe?
Takie obiekty ze względu na wszechstronność znajdują zastosowanie w wielu branżach, dlatego ich użytkowanie wiąże się z:
- Handlem
- Magazynowaniem
- Świadczeniem różnych usług
- Spedycją oraz logistyką
- Produkcją.
W hali namiotowej magazynowej można przechowywać różne produkty bez obawy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Firma potrzebująca czasowego rozwiązania, ponieważ produkcja została zwiększona nie musi wynajmować drogich magazynów. Ponadto takie hale są przydatne podczas remontu. W wielu przypadkach zakup hali okazuje się najlepszym pomysłem, ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych.
Hale namiotowe magazynowe dla przemysłu
Przedsiębiorstwa produkcyjne potrzebują obiektów do przechowywania różnych surowców oraz produktów końcowych. Do tego celu mogą posłużyć hale namiotowe magazynowe, które zostaną dopasowane do bieżących potrzeb firmy. Istnieje możliwość podzielenia hali na kilka pomieszczeń, które można dowolnie wykorzystać. Na przykład może powstać powierzchnia magazynowa, pomieszczenie socjalne dla pracowników oraz produkcyjne. Ważną cechą takich hal jest postawienie ich na każdym podłożu tzn. asfalt, bruk, cement, ziemia.
Hale dla przemysłu są dodatkowo zabezpieczone podwójną warstwę materiału PCV z systemem nadmuchu powietrza. Jest to doskonała ochrona przed zimnem, przedsiębiorca może zaoszczędzić na ogrzewaniu. Zamawiając halę można wybrać pożądaną konfigurację na przykład z podjazdem na samochody. Decydując się na zakup hali namiotowej magazynowej trzeba określić jej wysokość, długość oraz szerokość. Ważnym parametrem jest podanie poziomu izolacji termicznej a także opracowanie systemu, który będzie odpowiadał za utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu hali (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja).